Kontenery na gruz i odpady
Blog ckontypoznan2
wywóz gruzu Poznań 2014-09-08

Zapewne dla wielu z Państwa zagadką jest co tak faktycznie dzieje się z naszymi śmieciami oraz wszystkimi śmieciami jakie wyprodukujemy w ciągu naszego trwania. Człowiek jednak wywali swoje odpadami do kubła na śmieci ale co później? Gdzie one wendrują i kto się nimi zaprząta?


Odpowiedź na wszystkie powyższe pytania nie jest prosta. Wiemy na pewno, że w Polsce istnieje sporo firm jakich działania to: wywóz gruzu Poznań , wywóz odpadów, wywóz śmieci, wywóz odpadów zielonych i gałęzi, wynajem kontenerów na gruz Poznań itp. Ale co potem?


Rocznie normalny człowiek przetwarza około 126 kilogramów odpadów. W skali kompletnego kraju daje to blisko 5 milionów ton śmieci rocznie. Gdyby wszelkie wyprodukowane odpady w ciągu roku nagromadzić w jedno miejsce usypalibyśmy kupę większą niż najwyższy czubek Tatr. Dlatego niezbędna jest ich utylizacja i recykling. Posłużymy się w tym przypadku przykładem pewnej firmy której nazwy nie będziemy w tym artykule wyjawiać. Przewodnie zadania omawianej firmy to: wywóz gruzu Poznań, wywóz odpadów Poznań, wywóz śmieci Poznań, wywóz gałęzi i odpadów zielonych Poznań, wynajem kontenerów Poznań, wynajem kontenerów na gruz Poznań.


kontenery na gruz


Pierwszym krokiem współpracy z taką firmą jest przede wszystkim znalezienie danych kontaktowych. Dzisiaj bez kłopotu można uczynić to w Internecie wpisując w wyszukiwarkę takie frazy jak: wywóz gruzu Poznań, wywóz odpadów Poznań , wywóz śmieci Poznań, wynajem kontenerów Poznań , kontenery na gruz Poznań oraz wszystkie inne związane z tą branżą. Po skontaktowaniu się z firmą ustala się wszystkie warunki zlecenia. Weźmy przykład Pana Nowaka który aktualnie prowadzi remont swojego mieszkania. W cały mieszkaniu zerwano płytki ze ścian, parkiet z podłogi, wyburzono 3 ścianki działowe, wymieniono okna - i tu pojawił się wielki kłopot Pana Nowaka. Powstała fura a odpadów poremontowych i Pan Nowak nie wiedział co z nimi uczynić. Skontaktował się w tym celu z firmą którą znalazł w Internecie. Po omówieniu wszelkich niuansów wielkia nowa ciężarówka podstawiła pod okno Pana Nowaka typowy kontener na odpady. Remont trwał, a pracownicy Pana Nowaka codziennie napełniali podstawiony kontener. W chwili gdy kontener był już kompletny Pan Nowak skontaktował się z przedstawicielem firmy zajmującej się wywozem gruzu i powiadomił ich o fakcie wypełnienia kontenera. Po kilku godzinach znowu podjechała po okno Pana Nowaka nowa ciężarówka i wsadziła kontener.


Samochód ciężarowy z załadowanym kontenerem dojechał do siebie na bazę żeby zrzucić ładunek. Ładunek trafił na kupę nieposegregowanych śmieci gdzie przebiega przygotowawcza selekcja odpadów. Na tym etapie oddziela się wszelkie surowce takie jak: beton i gruz, drewno, metal itp. Kolejny krok to uzbieranie całego posegregowanego gruzu i załadowaniem nim wielkiej maszyny jaką jest kruszarka. Zadaniem tej maszyny jest rozkruszenie i odsianie odpadów według rozmiarów. Najmniejsze składniki to odsiewka, większe to kruszywo w różnej gradacji. Tak posegregowany gruz można kolejny raz zużytkować do budowy fundamentów, dróg czy nawet całych nowiutkich budynków. Firma zajmuje się też sprzedażą gruzu w Poznaniu.


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]